Rekomendacje

Pracując w oparciu o nasze wartości, staramy się budować zaufanie. Najważniejsze jest dla nas to, w jaki sposób możemy zmienić życie innych ludzi na lepsze, wydobywając z nich potencjał. Poniżej przedstawiamy ich historie.

Rozwój osobisty

Wojtek Kowalewski to przykład lidera, którego uśmiech, zapał, zaangażowanie, wizja mają zaraźliwy charakter. Prowadzone przez niego Złote Jabłko z całą pewnością ma szansę wnieść bardzo dużo w rozwój przywództwa w Polsce i przyczynić się do rozwoju wielu niezwykłych liderów. Współpraca z Wojtkiem to przyjemność.

dr Piotr Gąsiorowski, dyrektor Instytutu Przywództwa w Polsce

Wojtek sam w sobie jest gwarancją wysokiej jakości, dobrej organizacji i rzetelnej pracy u podstaw. Miałem okazję brać udział w kilku wydarzeniach organizowanych przez Instytut Rozwoju Złote Jabłko i zawsze widziałem w nich 100% serca Wojtka.

Bartek Jakoniuk, dyrektor Fundacji Młodzież dla Chrystusa

Spotykam się razem z Wojtkiem od ponad roku na regularnych spotkaniach coachingowych. Podoba mi się styl, w jakim ze mną pracuje, czuję się komfortowo i bezpiecznie, choć często poruszamy trudne i osobiste tematy. Cenię Wojtka za pasję pomocy w rozwijaniu liderów. Wspólne rozmowy pozwoliły mi uwolnić się od pewnych blokad, zrozumiałem kilka rzeczy z przeszłości i poszerzyłem perspektywę patrzenia na swoje życie.

pdhm. Przemysław Janiszewski, Sekretarz Kwatery Głównej Royal Rangers Polska

Miałem okazję uczestniczyć w konferencji organizowanej przez Instytut Rozwoju Złote Jabłko i było to wydarzenie, które miało ogromny wpływ na mój osobisty rozwój oraz wprowadzenie mojej służby na nowy poziom. Jestem przekonany, że Wojciech Kowalewski, jako lider nowego pokolenia przywódców, poprzez swoją służbę staje się błogosławieństwem dla nowych generacji liderów w Polsce. Gorąco polecam!

Arkadiusz Krzywodajć, pastor kościoła Filadelfia w Wodzisławiu Śląskim

Jeśli masz pragnienie rozwijać się w swoim życiu osobistym, zawodowym i duchowym w oparciu o chrześcijański system wartości zapisany w Piśmie Świętym, to z całego serca polecam Ci warsztaty przygotowane i prowadzone przez Instytut Rozwoju Złote Jabłko. Brałam udział w warsztacie Przemiana Serca, za co jestem wdzięczna prowadzącym. To było ważne i niezwykłe doświadczenie w moim życiu.

Liliana Cydejko

Z dr. Wojciechem Kowalewskim jako coachem pracujemy około roku. W tym czasie miałem możliwość nie tylko poznać lepiej siebie: swoje talenty, możliwości, potencjał, ograniczenia, bariery rozwoju itp., ale przede wszystkim odnowić pasję dla Bożego powołania i służby. Sesje coachingowe prowadzone są z dużym zaangażowaniem ze strony Wojtka oraz  dostarczają dawki zdrowej motywacji - czasami bolesnej dla "ego". Ulubiony termin to "przepracować" zagadnienie/problem, które skłania do poszukiwań odpowiedzi i rozwiązań w swoich zasobach i możliwościach. Rozmowy mentorskie skłaniają do przemyślenia i podjęcia odpowiednich działań w celu rozwoju osobistego w różnych jego aspektach. Kwalifikacje, doświadczenie i pasja do wspierania ludzi w rozwoju własnego potencjału są najlepszą gwarancją owocnych spotkań z Wojtkiem. Dlatego szczerze polecam dra Wojtka Kowalewskiego jako mentora, coacha, wykładowcę i inspiratora, z którym można "przepracować" swoje życiowe ścieżki i powołanie.

Pastor Mariusz Nachtman - Kędzierzyn-Koźle

Rozwój zawodowy

Wojtek z uśmiechem na ustach, pasją i oddaniem angażuje się w działania odpowiadające istotnym potrzebom wielu ludzi. Coraz więcej osób potrzebuje nadać własnemu życiu sens i znaczenie. W tym zakresie wiele wskazówek może udzielić Instytut Rozwoju Złote Jabłko, pomagając określić własne powołanie, priorytety i motywacje.

Krzysztof Jędrzejewski, biznesmen, większościowy akcjonariusz grupy Kopex oraz Mostostalu Zabrze

Z dr Wojciechem Kowalewskim miałem okazję współpracować kilkakrotnie, za każdym razem, niezależnie od pełnionej roli (coacha, trenera, wykładowcy, organizatora), cechowało go duże zaangażowanie, profesjonalizm i przede wszystkim osobowość, która potrafi inspirować i motywować do podejmowania i realizacji wyzwań. Jako executive coach jest odważny, spostrzegawczy, uważny i taktowny w konfrontowaniu prawdy. Każdy, kto pozna go bliżej, czy to bezpośrednio czy też przez to, co pisze, przekona się, że jest godnym zaufania liderem. Warto przekonać się osobiście, w jaki sposób jego wiedza i doświadczenie może być pomocna w realizacji wyzwań.

J. Dawid Wawrzyniak ICF PCC, Executive & Business Coach, Prezes Zarządu PROCA coaching

Sesje coachingowe z Wojtkiem inspirują do nowych przemyśleń i nowego, Bożego spojrzenia na otaczający nas gąszcz różnych spraw i decyzji, które mamy podjąć. Z perspektywy czasu widzę, że sesje te uchroniły mnie przed podejmowaniem decyzji, które mogły okazać się fatalne w skutkach. Polecam Wojtka jako coacha potrafiącego łączyć pełny profesjonalizm i rozeznanie biznesowe z jakże ważnym spojrzeniem poprzez pryzmat Boży.

Piotr Krysiak, przedsiębiorca

Stowarzyszenie Royal Rangers Polska (RRP) współpracuje z Instytutem Rozwoju Złote Jabłko w zakresie organizacji i prowadzenia kursu rozwijającego kompetencje z zakresu duszpasterstwa, mentoringu i coachingu przeznaczonego dla liderów RRP. Bogata wiedza i doświadczenie oraz radosne usposobienie sprawiły, że dr Wojciech Kowalewski miał pozytywny wpływ na uczestników kursu. Gorąco polecamy współpracę z Instytutem Złote Jabłko.

pdhm. Przemysław Janiszewski, Sekretarz Kwatery Głównej Royal Rangers Polska

Miałam przyjemność spotkać Wojtka w wielu różnych odsłonach, a to jako studenta Akademii Coachingu Coachwise, gdzie miałam przyjemność być jego trenerem, superwizorem i coachem, a to w zupełnie odmiennej roli, gdy byłam zaproszona jako uczestnik niezwykłego szkolenia coachingu chrześcijańskiego z Tonym Stoltzfusem, który przyjechał do Polski za sprawą  Wojtka.

W każdej sytuacji Wojtek dał się poznać jako pełen pasji człowiek, absolutnie kochający Pana Boga i ludzi, wizjoner, pasjonat, oddany do służby dla Jezusa i drugiego człowieka. Wojtek jest również wykładowcą na WSTS, na kierunku Coachingu i Mentoringu Chrześcijańskiego, gdzie od stycznia będziemy mieli przyjemność pracować ramię w ramię z grupą studentów, którzy pragną profesjonalnie pomagać innym.

Joanna Lidia Baranowska ICF PCC Coach Senior Trener, Superwizor CoachWise, Wykładowca WSTS Warszawa, kierunku Coaching i Mentoring

Wiosną 2016 roku skorzystałyśmy z cyklu trzech spotkań w ramach grupowych Warsztatów Coachingowych, przygotowanych specjalnie na potrzeby naszego stowarzyszenia. Wspólny wysiłek umysłów i serc, pod wrażliwym przewodnictwem Prowadzących, dał nam okazję do przyjrzenia się naszym zasobom, łączącym nas wartościom i – co najważniejsze – celowi, na którym chcemy skoncentrować nasze działania. Można podejmować wiele cennych inicjatyw, czy jednak wszystkie są właśnie dla nas? Połączenie naturalności w sposobie bycia, szacunku do rozmówców i poczucia humoru sprawiło, że był to przy okazji niezwykle radosny czas. Przepełniała go pokora wobec Stwórcy i Dawcy wszelkich marzeń i świadomość, że to za Jego wskazówkami wszyscy potrzebujemy podążać. Od serca polecamy!

Wrocławskie Forum Kobiet

Dr Wojciech Kowalewski od 2013 roku  prowadzi wykłady dla seniorów w ramach Klubu Seniora „Akademii Radości Życia” działającego we Wrocławiu. Wykłady są prowadzone w sposób kompetentny i ciekawy, a prowadzący zachęca  słuchaczy do dyskusji i aktywnego udziału. Uczestnicy Klubu ARŻ potwierdzają, że wykłady te są bardzo interesujące.                                                                

Genowefa Trusiewicz, Kierownik Klubu ARŻ

Wojtek Kowalewski jest człowiekiem zorientowanym na rozwój - zarówno swój własny, jak i ludzi, z którymi pracuje. Silne zorientowanie na rozwój liderów jest inną cechą charakterystyczną projektu, którym kieruje. Konferencje i spotkania, w których brałem udział, organizowane przez "Złote jabłko", nie zawiodły mnie. Z zainteresowaniem zapoznaję się z ich kolejnymi inicjatywami.

Znam Wojtka od wielu lat i integralność jego życia, szczerość i otwartość na innych, jest czymś, co należy docenić. To coś więcej niż coaching i szkolenia.

Andrzej Horyza, SLOT Art Festival

Współpraca z Instytutem Złote Jabłko to czysta przyjemność i frajda. Jest to możliwe dzięki Państwu Kowalewskim - Agnieszce i Wojtkowi. Ich entuzjazm, radość z życia i zaufanie, jakim mnie obdarzyli, „przyciągają” i sprawiają, że „się chce”.
Takich ludzi szukam, z takimi chcę współpracować i polecać. Merytoryczna strona realizowanych przez nich projektów, choć bardzo ważna i zrealizowana profesjonalnie, nie okazała się dla mnie tak kluczowa, jak oni sami. Poznajcie ich osobiście! Gorąco polecam i z serca błogosławię!

Piotr Herman, Dyrektor Zarządzający MATERNA Communications; Prezes Fundacji MobilnaParafia.pl

Kompas Kariery to kompletny test, który pomógł mi odkryć moje predyspozycje zawodowe za pomocą określenia osobowości, zainteresowań, wartości oraz umiejętności. Dzięki licznym pytaniom wyniki są konkretne, adekwatne do rzeczywistego stanu. Omówienie raportu z Agnieszką  pozwoliło mi dogłębnie prześledzić poszczególne aspekty, zwracając uwagę na każdy ważny szczegół. Polecam Kompas Kariery każdemu, kto chciałby lepiej poznać siebie i wybrać odpowiednią ścieżkę kariery. Agnieszka - dziękuję za każdą rozmowę i konsultacje! Twój udział był znaczący w mojej drodze na studia; wlałaś we mnie wiele wiary w moje możliwości i przekonanie, żeby patrzeć szerzej i sięgać po te marzenia!

Marta Zając

Wojtka znam od wielu lat i podziwiam, z jaką konsekwencją rozwija się jako człowiek i skuteczny lider. To, co robi, charakteryzuje się dużą mądrością (i nie mam na myśli tylko tytułu doktora) oraz praktycznością i troską o ludzi. A to wszystko jeszcze z uśmiechem na twarzy :) Absolutnie go rekomenduję!

Andrzej Burzyński, Instytut Rozwoju Osobistego KOAH

Instytut Rozwoju Złote Jabłko to nie tylko treści o coachingu, tak bardzo dziś popularnym na każdym szczeblu wzrostu i kariery zawodowej, ale coś więcej. To praktyczne zastosowanie wiedzy, którą posiadamy słuchając wykładów, uczestnicząc w spotkaniach i warsztatach. Miałem okazję i wielką przyjemność być mówcą na jednym ze spotkań Forum Rozwoju Lidera - do dziś współpracuję z osobami, które wówczas poznałem - to jest właśnie praktyczne zastosowanie wypowiadanego słowa. Życzę zarówno Wojtkowi, jak i całemu zespołowi Instytutu, niepowtarzalnej i wyjątkowej przygody z Jezusem w prowadzeniu innych w rozwoju osobistym, zawodowym i duchowym.

Norbert Palimąka, przedsiębiorca, Prezes Zarządu Fundacji „Od Biznesu do Służby” i ESPA

Rozwój duchowy

Wojtka Kowalewskiego znam od lat. Zaczynaliśmy służbę w Kościele mniej więcej w tym samym czasie. Choć nasze drogi zbyt często się wtedy nie przecinały, od początku postrzegałem Wojtka jako bardzo optymistyczną osobę, ze szczególną zdolnością do zachęcania innych. Przez dwadzieścia lat nic się tutaj nie zmieniło. To, czego jeszcze się nauczyłem w tych latach o Wojtku, to jego konsekwencja w realizowaniu celów oraz troska o ludzi wokół, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb Kościoła, choć również z wielkim zapałem dla pomocy tym, którzy znajdują się w swym duchowym życiu w innych miejscach. Cieszę się, że go znam i cieszę się, że możemy współpracować. Wojtku, Bożego prowadzenia, dalszego optymizmu, uporu i wielu wspaniałych zrealizowanych projektów!

Prezbiter dr Mateusz Wichary, Przewodniczący Rady Kościoła Baptystów w RP

Wojtek Kowalewski wraz z żoną Agnieszką są bardzo szczególnymi osobami w naszym życiu, każde spotkanie z nimi jest zawsze inspirujące na wielu poziomach. Jesteśmy bardzo ubogaceni również profesjonalną współpracą z nimi w ramach szkoleń i konferencji. Samą swoją obecnością wprowadzają zachęcającą i przyjazną atmosferę, która stwarza optymalne warunki do rozwoju i zaangażowania uczestników. Oboje reprezentują wysoką kulturę osobistą,  otwartą i uprzejmą postawę wobec tych, którym służą, z wyprzedzeniem rozpoznając potrzeby innych i dbając, by były właściwie napotkane. Wojtek Kowalewski jest motywacyjnym mówcą, który obok wiedzy fachowej reprezentuje empatyczne podejście na poziomie różnorodnych potrzeb odbiorców. Współpracuje także z wydawanym przez nas czasopismem Nasze Inspiracje, jest autorem cennego cyklu artykułów w zakresie osobistego rozwoju pod hasłem „Pytania zmieniające życie”. W ramach tak różnorodnej współpracy wykazał się cennymi kwalifikacjami oraz  profesjonalną inwencją w poszukiwaniu twórczych pomysłów i rozwiązań. Gorąco polecamy prowadzony przez Wojtka Kowalewskiego Instytut Rozwoju „Złote Jabłko” jako cenne źródło inwestycji w zespoły ludzi współpracujących ze sobą, zarówno w ramach organizacji, jak i kościołów.

Alina i Henryk Wieja, Dyrektorzy Chrześcijańskiej Fundacji Życie i Misja w Ustroniu

Osobiście miałem okazję poznać Wojtka Kowalewskiego podczas różnego rodzaju konferencji i seminariów organizowanych przez Instytut Złote Jabłko. Jeśli mógłbym coś powiedzieć o ich jakości, to zawsze były one solidnie i rzetelnie przygotowane, i to zarówno pod kątem organizacyjnym, jak i prezentowanych treści. Widać, że Wojtek rozumie potrzeby i wyzwania, z jakimi zderzają się przywódcy we współczesnym świecie, stąd też oferta Instytutu Rozwoju Złote Jabłko jest godna polecenia zarówno dla osób, którzy na co dzień działają w kościołach, jak i w świecie biznesu.

Wojtek Walaszczyk, pastor kościoła Winnica, Rybnik

Dr Wojciech Kowalewski jest człowiekiem, który z dużym poczuciem humoru  potrafi zainspirować słuchaczy do zastanowienia się nad swoimi pasjami, marzeniami, Bożymi obietnicami oraz do podjęcia zaplanowanych działań w celu realizacji tych oczekiwań. Prowadzone przez niego warsztaty są dużą dawką pozytywnej motywacji, budujących informacji i wartościowych refleksji, zachęcających do rozwoju w różnych dziedzinach życia.

Uczestnicy warsztatów mają możliwość retrospekcji własnych postaw i poglądów, które mogą porównać z nauczaniem Pisma Świętego oraz, często cytowanych, współczesnych nauczycieli i myślicieli. Połączenie tak wielu ciekawych metod przekazu z dużą dawką humoru sprawiają, że warsztaty Instytutu Rozwoju Złote Jabłko są bardzo dobrą formą motywowania i rozwijania ludzkiego potencjału i wykorzystania go do budowania Królestwa Bożego. Szczerze polecam takie warsztaty.

Pastor Mariusz Nachtman - Kędzierzyn-Koźle

Z Wojtkiem znamy się od lat. Tego roku zaproponował mi udział w warsztacie "Przemienione serce" z Tonym Stoltzfusem. Dwa dni przed konferencją sprawdziłem, gdzie się odbywa. Zdębiałem. Miałem do pokonania całą Polskę. Wahałem się czy jechać. Pomyślałem jednak, że do tej pory nigdy nie zawiodłem się na Wojtku. Konferencja okazała się strzałem w dziesiątkę. Do dnia dzisiejszego czerpię z niej inspirację i chętnie wracam do niej myślami.

Marcin Górnicki, pastor KChB w Białymstoku

W wyniku dotychczasowej współpracy z Instytutem Rozwoju ZŁOTE JABŁKO otrzymaliśmy fachowe wsparcie doradcze w kluczowych dla nas obszarach. Współpraca z Instytutem przebiega sprawnie i w bardzo dobrej atmosferze dzięki merytorycznemu przygotowaniu i rzetelności dr Wojciecha Kowalewskiego. Usługi doradcze realizowane są przez Instytut terminowo i z wysokim profesjonalizmem. Z pełną odpowiedzialnością polecamy usługi oferowane przez Instytut Rozwoju ZŁOTE JABŁKO tym, którzy poszukują fachowego doradztwa oraz instytucji gwarantującej jakość usług.

prezb. Marek Tomczyński, Kościół Zielonoświątkowy w Legnicy

Od przeszło 25 lat pracuję z drugim człowiekiem. Mam za sobą sukcesy i porażki, momenty euforii i chwile głębokiego zwątpienia. Nigdy nie zwątpiłem jednak w sens pomagania innym. Motywowanie i zachęcanie jest moją drugą naturą.
I odkryłem w trakcie tych zmagań, że jest jedna rzecz, która liczy się najbardziej. Ważne są narzędzia i metody, które dobieramy w pracy z drugim człowiekiem. Nie można przecenić ich wagi. Ale bez wątpienia najważniejsze jest to, jak traktujemy ludzi. Na ile stają się dla nas ważni i czy potrafimy im oddać część siebie. Bez tego nasza pomoc będzie niekompletna, a efekty bardzo wątpliwe. Instytut Złote Jabłko, w szczególności w osobie dr Wojciecha Kowalewskiego, spełnia to w moim odczuciu najistotniejsze kryterium, jakim jest głęboki szacunek do drugiego człowieka. To właśnie ta charakterystyka, która u podstaw ma właściwe motywacje, najlepiej opisuje działalność dr Wojciecha Kowalewskiego. Dlatego z tak głębokim przekonaniem i prawdziwym entuzjazmem mogę polecić wszelkie działania Instytutu Złote Jabłko.

Bogdan Olechnowicz – pastor Chrześcijańskiej Wspólnoty „Górna Izba” w Gorzowie Wielkopolskim, duszpasterz chóru gospelowego TGD.

Skoro drzewo pozostaje w miejscu, to Bóg tak sprawił, aby jego owoc mógł się przemieścić wraz ze swoim nasieniem, by przynieść korzyść w zupełnie innym miejscu. Korzyść jest podwójna: sam owoc zapewnia smak i cudowne doznania, a małe nasionko wewnątrz gwarantuje wzrost wszędzie tam, gdzie zażyczy sobie korzystający z owoców. Tak osobiście postrzegam działanie Fundacji "Złote Jabłko". Cenne porady i doświadczenie wykwalifikowanych prowadzących oraz szczególna forma wykładów dają niezwykłe efekty w duchowym, świadomym wzroście chrześcijan. Szczególnie polecam wszystkim tym, którym zależy na ciągłym rozwoju, by odkryć swoje własne powołanie owocnym życiu, w Królestwie Bożym.

Cezary Wojtasik - pastor Kościoła Zielonoświątkowego w Ząbkowicach Śląskich

Instytut Rozwoju Złote Jabłko profesjonalnie podchodzi do tematu wspierania instytucji i indywidualnego rozwoju osobistego. W wyniku dotychczasowej współpracy, jako organizacja mogliśmy przejść przez etapy wizji, budowania zespołu i wyznaczania zadań, co od razu odbiło się na jakości wykonywanej przez nas pracy.

Dr Wojciech Kowalewski osobiście wspierał nas, byśmy mogli jak najlepiej zrozumieć i nauczyć się nowych sposobów rozwiązywania problemów i wyznaczania celów w oparciu o narzędzia i środowisko, w którym jesteśmy. Wszystko odbywa się w atmosferze wzajemnego zaufania i przyjacielskich relacji. Wojciech jest świetnym mentorem, coachem i przyjacielem, przy którym bez przeszkód mogę odkrywać swój potencjał. Pełen humoru i radości rzetelnie przygotowany prowadzi spotkania tak, by po każdym być lepszym ojcem, mężem, przywódcą.

Polecam współpracę z Instytutem Rozwoju Złote Jabłko i Wojciechem Kowalewskim wszystkim organizacjom i przywódcom.

Pastor Bartłomiej Tomczyński, Kościół Dla Wrocławia

W tym roku miałam przyjemność uczestniczyć w warsztacie „Przemienione serce” organizowanym przez Instytut Złote Jabłko. Gorąco polecam uczestnictwo w takim wydarzeniu, które zabiera uczestników w zaskakującą podróż w głąb serca i daje możliwość spotkania się z najgłębszymi pragnieniami.  Prowadzący warsztat Wojtek i Agnieszka  Kowalewscy żyją przesłaniem tego warsztatu i w autentyczny sposób prowadzą uczestników w tej podróży. Są ludźmi pełnymi pasji i oddanymi służeniu innym z głębi ich serc. Polecam.

Bożena Płaza - manager, coach

Dr Wojciech Kowalewski łączy w sobie akademicką jakość z prostym i zrozumiałym przekazem. Jego seminarium na temat zrozumienia powołania przeprowadzone w naszym kościele położyło solidny fundament pod rozwój wielu służb. Jego jasny i czytelny sposób przekazu niezwykle ułatwia przyswajanie nawet trudnych i zawiłych kwestii. Jednocześnie jest człowiekiem z którym świetnie się współpracuje. Rzutki, kreatywny, serdeczny, bezpośredni, pozbawiony uprzedzeń. Charakterystyczne powiedzenie: „da się zrobić”, oddaje jego postawę wobec pojawiających się wyzwań. Szczerze polecam

Pastor Artur Śmieja, Kościół Chrześcijański „Słowo Życia”, Wrocław

Z Instytutem Rozwoju “Złote Jabłko” miałem możliwość zetknąć się kilka razy, zarówno na płaszczyźnie prowadzonych przez nich warsztatów, jak i osobistych rozmów. Nie ulega wątpliwości, że swoje działania opierają na głębokim przekonaniu o tym, że można pomóc człowiekowi zrobić krok do przodu w odkrywaniu swojej życiowej misji, a następnie w jej realizacji w codziennym funkcjonowaniu. Z ogromną pasją podchodzą do prezentowanych treści, ale przede wszystkim do tych, z którymi rozmawiają, dla których warsztaty prowadzą, którzy uczestniczą w ich szkoleniach. To podejście jest wielce inspirujące do rozwoju i poszukiwania właściwych kroków, by mogło mieć to miejsce.

Dr Wojciech Kowalewski zawsze przygotowuje się biorąc pod uwagę to, kto będzie uczestniczył w warsztatach przez niego prowadzonych, zadając wiele pytań o specyfikę grupy, indywidualne potrzeby i zamierzenia. W ten sposób prezentowany przez niego materiał jest adekwatny do konkretnej grupy słuchaczy/uczestników, a dzięki temu może zostać przez nich zinternalizowany. Uczestnicy wychodzą z warsztatów zainspirowani do podjęcia kolejnych kroków w rozwoju swojej pasji.

Dawid Pacyniak, pastor, prezes zarządu Fundacji IDEO

Bardzo potrzebujemy dzisiaj ludzi- liderów, przywódców, którzy posiadają nie tylko wiedzę  ale też wielkie serce dla ludzi. Którzy gotowi są poświęcić się, wyjść poza granice własnej wygody aby wraz z wiedzą przelewać w nich miłość i pasję do Boga i pragnienie ciągłego ciągłego wzrastania w Nim. Taką osobą jest dla mnie Wojtek Kowalewski. Wojtku! Dziękuję Tobie i dziękuję Bogu za Ciebie.

Wiesław Ziemba, Fundacja „Od Biznesu do Służby"

Często w rekomendacjach dowiadujemy się o doświadczeniu, o umiejętnościach, czy programie danej osoby lub organizacji. Ja chciałbym uwypuklić serce Wojtka. A więc, źródło z którego płynie jego służba i wpływ. Ponieważ, to co on robi, to jak to robi i dlaczego płynie z jego serca - serca oddanego Bogu i ludziom. Serca wypełnionego miłością i radością człowieka spełnionego i spełniającego się, nie tylko w tym co robi, ale przede wszystkim w tym kim jest - a jest wiernym naśladowcą Jezusa. 

Służba Wojtka, to służba serca, to służba oparta o wrażliwość i miłość do innych, o pasję pomagania i wspierania. Dlatego gorąco wspieram i polecam jego służbę, bo właśnie motywowana jest miłością i pomocą płynącą z głębi jego serca. Odzwierciedlając jednocześnie serce Boga i to jak bardzo o nas troszczy się Najwyższy!!!

Leszek Wakuła, pastor KcHB Łódź