NAJNOWSZE WPISY

24/5/2017

Inwestowanie w rozwój potencjału innych

Istotną rolą przywódcy jest dostrzeganie i pomaganie innym w rozwoju złożonego w nich potencjału. Nie ma większego daru w relacjach międzyludzkich niż to, gdy ktoś dostrzega i docenia prawdziwe ja drugiej osoby. W ostatnich latach coraz częściej mówi się na temat coachingu jako praktycznym zastosowaniu tego modelu przywództwa. Na czym polega to podejście?

CZYTAJ WIĘCEJ

20/3/2017

Kim jesteś w głębi swojego serca? - wywiad z Tonym Stolzfusem

O sposobach wprowadzania zmian z Tonym Stolzfusem rozmawia Wojciech Kowalewski.

CZYTAJ WIĘCEJ

2/1/2017

Czy noworoczne postanowienia mają sens?

Początek roku jest dobrym czasem na dokonanie osobistej ewaluacji tego co się wydarzyło w roku poprzednim oraz planów na nadchodzące miesiące. Wiele osób podejmuje wtedy tzw. „noworoczne postanowienia”, o których niestety szybko zapomina w wirze obowiązków codzienności. Co można zrobić aby tego uniknąć?

CZYTAJ WIĘCEJ

14/12/2016

Jak wychować następne pokolenie by wygrywało w sferze finansów -przedmowa do książki "Dzieci mądre finansowo"

Książka "Dzieci mądre finansowo" jest wyjątkowa ze względu na to, że została napisana wspólnie z jego córką Rachel Cruze. Dzięki temu mamy okazję poznać cenne zasady wychowywania młodego pokolenia w dziedzinie zarządzania finansami z dwóch perspektyw - rodzica i dziecka.

CZYTAJ WIĘCEJ

14/11/2016

Jak mówić, żeby nas słuchano?

Od najdawniejszych czasów fascynowała ludzi tajemnica perswazji. Jak to możliwe, że jesteśmy skłonni zmienić zdanie, a nawet sposób postępowania, po prostu po wysłuchaniu czyjejś wypowiedzi?

CZYTAJ WIĘCEJ

8/10/2016

Na kogo masz wpływ?

Z pewną dozą humoru mówi się czasami: „Jeśli myślisz, że jesteś liderem, ale nikt cię nie naśladuje, to jesteś tylko na spacerze”. Jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy. Przywództwo jest skuteczne na tyle, na ile przekłada się na wpływ na innych. Nie chodzi w nim o wzniosłe słowa, wielkie ambicje czy wizje, które pozostają jedynie na poziomie deklaracji. To jest demagogia, czyli działanie obliczone na wywołanie szybkiego poklasku, który równie szybko się kończy...

CZYTAJ WIĘCEJ

21/9/2016

Po drugiej stronie mostu...

Ostatnio miałem okazję wraz z rodziną spędzić kilka dni w Nowym Jorku. Był to naprawdę fascynujący czas. Mogliśmy wiele zobaczyć i przeżyć. Jedna chwila szczególnie utkwiła mi w pamięci. Spacer po Brooklyn Bridge, wielkim moście łączącym dwie części miasta ze sobą. Znałem to miejsce z wielu filmów i opowieści. Teraz mogłem sam po nim chodzić…oczywiście w tłumie innych zwiedzających.

CZYTAJ WIĘCEJ